הלא פרוס לרעב

חלוקת סלי מזון

עמותת החסד “חסדי אבות" פועלת בחלוקת ארגזים מלאי כול טוב במזון ומוצרי ניקוי למשפחות עולים ומשפחות קשות יום ותמיכה בבני תורה ברחבי קרית ארבע, חברון והר חברון. משפחות שפונות לעמותה לקבלת סיוע זה מתבקשות להציג את הכנסותיהן והוצאותיהן כך שהעמותה תוכל לבחון את מצבה של המשפחה. המשפחה מקבלת אפיון לסיוע שתקבל ולפי זה היא מקבלת ארגז או שקית עם כמות המצרכים המתאימה לה- למשך 3 חודשים. 
התרומות מגיעות מגופים שונים בכל רחבי הארץ. העמותה עובדת בשיתוף עם ארגון "לתת" ומגייסת תרומות מגופים שונים, מוסדות ואנשי עסקים. התרומה מגיעה ככסף או שווה כסף. אם, למשל, העמותה מקבלת ממפעל מסויים 2,000 בקבוקי שמן- נשלחת משאית מיוחדת מטעם העמותה לקבלת השמן אצל התורם. 
העמותה מפעילה מערך מתנדבים שלם שמקבל את התרומה, פורק את הסחורה ומסדר אותה במחסני העמותה. המתנדבים ממיינים את כל המוצרים לפי נושאים ולאחר מכן מכינים לכל משפחה את הארגז שלה- עם השם שלה. רוב המשפחות מגיעות בעצמן לעמותה לקבלת הארגז. החלוקה מתבצעת בימי חמישי.
תלושי מזון
יש גופים שתורמים תלושי מזון לרכישה בחנות שלהן, וכך משפחות יכולות לקבל מוצרים בעזרת התלוש בצורה מכובדת.

סבסוד בשר, דגים ומוצרי מזון

לקראת החגים הגדולים- פסח, סוכות וראש השנה מתארגנת עמותת חסדי אבות לסבסוד מוצרי מזון לכלל המשפחות באיזור. העמותה יוצרת קשר עם יבואנים וסוחרי בשר וכך משפחות ברוכות ילדים, משפחות חד הוריות ועולים חדשים יכולים לרכוש דגים ובשר במחירים זולים במיוחד ולחגוג את החג בשמחה ורווחה.